صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود

1398/8/20 دوشنبه با تجلیل از 53 برگزیده استانی؛ آیین تکریم و بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار در خراسان شمالی برگزارشد آیین تکریم و بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار در خراسان شمالی با حضور مسئولین، کتابداران، کتابخوانان و دوستداران کتاب با تجلیل از 53 برگزیده استانی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی،  آیین تکریم و بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار دراستان  دوشنبه،۲۲ آبان ماه با حضور علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ علی رضا مصطفی زاده، مدیرکل راه و شهرسازی؛  حجت الاسلام و المسلمین علی خادمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی ؛ حجت الاسلام رحيم مهدوي پور، رئیس دانشکده علوم قرآنی بجنورد؛ سرهنگ صادق نامور، جانشین فرماندهی انتظامی استان؛ سرهنگ احیا محمد امیری، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس؛  سرهنگ  محمد نامور، معاون هماهنگی عقیدتی تیپ ۱۳۰ ارتش شهید دلجویان و دیگر مدیران  و مسئولین استان در سالن آمفی تئاتر کتابخانه عمومی علامه دهخدا بجنورد برگزار شد.

علی محمدجهانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی در ابتدای این مراسم با  بیان اینکه  60 باب کتابخانه و 60 مرکز فرهنگی  در باب الرضا(ع)  به بهره برداری رسیده و عضویت اعضای کتابخانه ها  در این استان  که ملقب به گنجینه فرهنگ ها می باشد به 50هزار نفر رسیده است.

 

وی، با بیان اینکه خراسان شمالی در بخش تعداد اعضای کتابخانه و امانت کتاب جزو سه استان اول کشوری قرار دارد، اظهارداشت: سال گذشته در سرانه فضای کتابخانه ای هم در رتبه نخست بودیم، اما با توجه به ساخت کتابخانه ای بزرگ در یزد، در این بخش هم جزو سه استان اول قرار گرفته ایم.

 

جهانی، با اشاره به موفقیت استان در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب در چهار سال متوالی که هر ساله حداقل دو روستا جزو 10 برگزیده نخست این جشنواره بوده اند، بیان کرد: امسال در حوزه کتابدار و کتابخوان هم 3 برگزیده کشوری از استان خراسان شمالی برای تجلیل و شرکت در مراسم ملی حضور خواهند داشت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی در ادامه با اشاره به برگزاری بیش از 360  برنامه فرهنگی در هفته کتاب، افزود: کتابخانه های  روستای خرق در فاروج، درق در گرمه، بیدک و قلعه جق  در بجنورد، تازه قلعه  در رازو جرگلان و چهاربید در جاجرم از دیگر پروژه هایی است که در این مناسبت افتتاح خواهد شد.

حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی هم در این آیین با بیان اینکه پیشینه تاریخی ایران چه قبل از اسلام و چه بعد از اسلام نشان می دهد تمدن اسلامی ما ریشه در کتاب و قرآن دارد و برای رسیدن به اهداف و آرمان های این حوزه راه طولانی در پیش داریم، اظهارداشت: طی دو سال گذشته حدود 20 کتابخانه شهری و روستایی به فضای کتابخانه ای استان اضافه شده که رستاخیز خوبی در حوزه کتاب و کتابخوانی به شمار می رود.

 

وی، برگزاری جشنواره روستاهای دوستدار کتاب و موفقیت روستاهای خراسان شمالی در این جشنواره ملی را یکی از دستاوردهای فرهنگی استان اعلام کرد و گفت: بنا داریم جشنواره استانی این برنامه فرهنگی را هم آذرماه سال جاری برگزار کنیم ضمن اینکه جشنواره استانی هنرمندان دوستدار کتاب هم 24 آبان ماه در روستای ارکان اجرایی می شود.

در پایان این مراسم از 25  نفر برگزیده استانی؛ 18 نفر شایسته تقدیر و همچنین 10 دستگاه برتر در توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی با اهدای لوح سپاس و  تندیس وجوایز نقدی تجلیل شد.

گفتنی است؛ مراسم  کشوری آیین تکریم  و بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار  با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور و دیگر مسئولین و کتابداران و کتابخوانان برگزیده کشور در 23 آبان ماه در یزد برگزار خواهد شد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]