صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود


1398/8/23 پنجشنبه بازدید آیت الله یعقوبی از کتابخانه مرکزی بجنورد؛ کتابداران خراسان شمالی با نماینده ولی فقیه و امام جمعه بجنورد دیدار کردند همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد از کتابخانه مرکزی آیت الله مهمان ونواز بجنورد بازدید و با کتابداران و کارکنان این اداره کل دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی،آیت الله ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد صبح روز چهارشنبه؛ 22 آبان ماه با حضور در کتابخانه مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد از بخش های مختلف این کتابخانه بازدید  و با کتابداران و کارکنان این اداره کل دیدار کرد.

حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی در  بازدید از  بخش کودک  کتابخانه مرکزی بجنورد در خطاب با دانش آموزان گفت:  کتاب خواندن یعنی یک رفیق خوب پیدا کردن و بهترین رفیق کتاب است. باید سعی کنید  کتاب هایی را  مطالعه  کنید که  شما را به نور هدایت کند، کارهای خوب  و حر ف های نیکو  یادتان دهد.

امام جمعه بجنورد  با اشاره به این نکته که اگر کتاب خوب باشد، انسان خوب می شود؛ بیان کرد: سعی کنید که اولا  کتاب هایی را که مطالعه می کنید با اجازه بزرگترها و معلم هایتان باشد و از آنها مشورت بگیرید و ثانیا کتاب هایی را که مطالعه می کنید،  یادداشت برداری کنید .تا در آینده که بزرگتر شدید مطالعه و بررسی این یادداشت ها برایتان شیرین می شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در  ادامه بازدید و در جمع کتابداران و کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به اینکه کتاب باید در سبد زتدگی هر خانواری باشد، افزود: آنچنان که برای غذای جسممان هزینه می کنیم باید برای غذای فکر وروح خودمان نیز هزینه کنیم.

ایت الله یعقوبی خاطرنشان کرد،  مقام معظم رهبری می فرماید: اعتیاد به کتاب و مطالعه پیدا کنید. یعنی انس به کتاب و مطالعه داشته باشیم. و کاری کنیم که با اعتیاد به مطالعه اعتیاد به مواد مخدر و فسادها و انحرافات را از بین برد.

علی‌محمد جهانی ، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی نیز در این دیدار به برنامه های هفته کتاب و  کابخوانی در کتابخانه های عمومی استان و ارائه گزارشی از عملکرد و شاخص های کتابخوانی اشاره کرد که مورد استقبال آیت الله یعقوبی قرار گرفت و درخواست گزارشی مکتوب از این برنامه ها برای بیان و ابراز در نماز جمعه این هفته که مصادف با 24 آبان ماه روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار است، کرد.  

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 72