صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود

1398/8/25 شنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فاروج مطرح شد؛ فاروج رتبه نخست شاخص های فرهنگی در کتابخانه های خراسان شمالی مدیر کل کتابخانه های خراسان شمالی گفت: فاروج رتبه نخست را در شاخص های فرهنگی در بین کتابخانه های استان دارد و در شاخص های کتابخانه ای (سرانه فضای کتابخانه ای ، اعضا، امانت در مقام سوم قراردارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی،علی محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در نشست انجمن کتابخانه های شهرستان فاروج با گرامیداشت هفته کتاب بیان داشت: شهرستان فاروج، در  جشنواره رضوی  جز شهرستان های ممتاز کشوری شد.

وی بااشاره به بهره برداری رسیدن کتابخانه روستای خرق در شهرستان افزود: هزار جلد کتاب به این روستا اختصاص می دهیم تا منابع آن افزایش یابد.

جهانی با اشاره به ضرورت مشارکت اداره ها ی شهرستان برای ترویج فرهنگ کتابخوانی، برگزاری رقابت های کتابخوانی  درون دستگاهی را یکی از راه های موثر در این بخش عنوان کرد.

فرماندار فاروج و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستانم فاروج  نیزدر این نشست با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی  گفت: کمک به ترویج فرهنگ مطالعه محدود به یک دستگاه نیست و همه باید در این بخش مشارکت داشتند.

مسعود صادق بااشاره به شروع ساخت کتابخانه تیتکانلو افزود: تلاش می کنیم با تخصیص اعتبارات روند ساخت این کتابخانه را سرعت ببخشیم.

مدیر کتابخانه های شهرستان فاروج هم گفت: در 7 کتابخانه شهرستان  3هزارو 970 نفر عضو شده اند که  24 درصد کل اعضا را اعضای کودک تشکیل می دهند.

مریم مومن زاده افزود: از هفته کتاب سال گذشته تا کنون 74 هزارو 83 جلد کتاب به امانت رفته است که 11 درصد مربوط به بخش کودک بوده است.

در این نشست، نواختن زنگ گتاب و کتابخوانی، دیدار دهیاران در روستاهای دارای کتابخانه با کتابداران،  انجام اهدای کتاب از سوی ادارات به کتابخانه ها، افتتاح کتابخانه خرق در هفته کتاب و کتابخوانی، برگزاری مسابقات کتابخوانی درون دستگاهی، عضویت همه مدیران اداره های شهرستان در کتابخانه برای الگو سازی، پیگیری راه اندازی نمایشگاه کتاب در شهرستان با مشارکت( فرهنگ و ارشاد، فرمانداری و کتابخانه)انجام شود.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]