صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1398/8/28 سه‌شنبه همزمان با هفته کتاب؛ ساختمان‌ جدید کتابخانه شهید چمران درق به بهره برداری رسید ساختمان جدید کتابخانه عمومی شهید چمران درق شهرستان گرمه، همزمان در هفته کتاب و با حضور مسئولین استان خراسان شمالی افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی،  آیین افتتاح و بهره برداری از ساختمان جدید کتابخانه عمومی شهید چمران درق شهرستان گرمه همزمان در هفته کتاب و کتابخوانی  وبا حضورعلی قربانی، نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی؛ علی‌محمد جهانی ، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی؛ علی رضا گل حسنی، فرماندار شهرستان گرمه؛ حجت الاسلام ابوالقاسم تاتاری، امام جمعه گرمه؛ اعضای شورای شهر ، شهردار و  دیگر مسئولین شهرستان برگزار شد.

علی قربانی، عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه و نماینده مردم پنج شهرستان استان در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی، ترویج فرهنگ کتاب خوانی را یک ضرورت ملی قلمداد کرد و گفت: توسعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، توجه به کتابخانه‌ها و گسترش آن در سراسر کشور و زمینه سازی برای ایجاد شرایط مطالعه، از نیازمندی های زمان ما است که بایست به آن پرداخته شود.

نماینده مردم  بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و رازو جرگلان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بلوغ فرهنگی جامعه در گرو گسترش فرهنگ کتابخوانی است و نمایندگان ملت آمادگی دارند تا از هر اقدام و برنامه‌ای در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی حمایت کنند.

قربانی با بیان این که توسعه کتابخانه‌ها و ارتقای علاقه مندی مردم به کتابخوانی بهترین کار و سرمایه گذاری برای آینده جامعه است، افزود: ترویج کتابخوانی در رشد فکری و آگاهی مردم تأثیر بسزایی دارد و کتابخانه‌های عمومی نقشی متمایز و تأثیر گذار در توسعه فرهنگی جامعه دارند.

علی محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی  در ادامه به عناوین مهم  برنامه های  فرهنگی صورت گرفته در هفته کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و تصریح کرد:  کتابخانه های  روستایی خرق در فاروج، درق در گرمه، بیدک و قلعه جق در بجنورد، تازه قلعه در رازو جرگلان و چهاربید در جاجرم از دیگر پروژه هایی است که در این مناسبت افتتاح خواهد شد و این نوید تحولی بزرگ در  فرهنگ کتاب و کتابخوانی استان دارد.

جهانی افزود: خیلی  دوست داشتیم   که  ساختمان جدید کتابخانه عمومی سلمان فارسی شهر ایور را  نیز همزمان با این کتابخانه افتتاح می کردیم که متاسفانه بدلیل کمبود اعتبارات  امکان  بهره برداری از این  کتابخانه  فراهم نشده  و امیدواریم که تا پایان سال یا در اوایل سال آینده این کتابخانه را نیز برای مردم  کتابخوان شهرستان گرمه بویژه مردم ایور آماده کنیم.

گفتنی است؛  کتابخانه عمومی شهید چمران درق در زمینی به مساحت 1000 متر و با زیربنای 420 متر مربع  در یک طبقه  با مشارکت بنیاد برکت و از محل اعتبارات استانی  به بهره برداری رسید.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]