صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1398/8/30 پنجشنبه شکوفا شدن کتابخانه های خراسان شمالی در هفته کتاب و کتابخوانی؛ کتابخانه‌های عمومی حافظ خرق و ملک الشعرای بهار بیدک افتتاح شدند همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی و با حضور مسئولین استان خراسان شمالی و شهرستان های بجنورد و فاروج، کتابخانه های عمومی ملک الشعرای بهار روستای بیدک و حافظ روستای خرق افتتاح شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی، با حضور علی محمد جهانی؛ مدیرکل کتابخانه های  عمومی استان؛ حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مسعود صادق، فرماندار شهرستان فاروج؛ مجید اسداللهی، بخشدار  مرکزی بجنورد؛  مسئولین شهرستانی؛ دهیاران و مردم روستا کتابخانه های عمومی ملک الشعرای بهار روستای بیدک شهرستان بجنورد و حافظ  روستای خرق شهرستان فاروج افتتاح شدند.

مدیر کل کتابخانه های خراسان شمالی ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی  و اعلام شکوفایی کتابخانه های روستایی استان در این هفته در آئین افتتاح این کتابخانه ها گفت: با بهره برداری  از20 کتابخانه در طی 2 تا 3 سال اخیر، در ردیف سه استان اول کشور در سرانه فضای کتابخانه ای قرار گرفته ایم.

 وی عنوان کرد: در این هفته  ساختمان جدید کتابخانه شهید چمران درق گرمه   نیز به بهره برداری رسید و به امید خدا کتابخانه روستایی عارف بجنوردی قلعه جق هم در یکی دو روز آینده افتتاح خواهد شد.
جهانی تعداد روستاهای دارای کتابخانه در استان را، 30 باب عنوان کرد و افزود:  با این وجود هنوز 670 روستای استان محروم از فضای کتابخانه ای هستند که ساخت  و ایجاد کتابخانه در روستاهای بالای 1500 نفر جمعیت استان ، کمک بسیاری برای ترویج و گسترش کتاب و کتابخوانی می کند.

حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه افزایش فضا های فرهنگی در شهر ها و روستا ها به طور قطع می تواند تأثیر بسزایی در اعتلای فرهنگ مردم داشته باشد، خاطر نشان کرد:: کتابخانه یکی از موثرترین فضاهای فرهنگی در صورت انجام درست کارکردهای آن است.

فرخنده  از  دهیاران، اعضای شورا و مردم  روستا هم خواست در جذب منابع اهدایی کتاب از سوی مردم همت کنند تا اهالی امکان استفاده بهتری از این فضاها را  داشته باشند.

گفتنی است؛ کتابخانه‌های  روستایی خرق و بیدک  با 120 متر زیر بنا از محا اعتبارات استانی و توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تحویل کتابخانه های عمومی استان شد که  پس از تجهیز و تآمین نیروی انسانی همزمان با هفته کتاب افتتاح و به بهره برداری رسید.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 84