صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1398/8/30 پنجشنبه شکوفا شدن کتابخانه های خراسان شمالی در هفته کتاب و کتابخوانی؛ کتابخانه‌های عمومی حافظ خرق و ملک الشعرای بهار بیدک افتتاح شدند همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی و با حضور مسئولین استان خراسان شمالی و شهرستان های بجنورد و فاروج، کتابخانه های عمومی ملک الشعرای بهار روستای بیدک و حافظ روستای خرق افتتاح شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی، با حضور علی محمد جهانی؛ مدیرکل کتابخانه های  عمومی استان؛ حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مسعود صادق، فرماندار شهرستان فاروج؛ مجید اسداللهی، بخشدار  مرکزی بجنورد؛  مسئولین شهرستانی؛ دهیاران و مردم روستا کتابخانه های عمومی ملک الشعرای بهار روستای بیدک شهرستان بجنورد و حافظ  روستای خرق شهرستان فاروج افتتاح شدند.

مدیر کل کتابخانه های خراسان شمالی ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی  و اعلام شکوفایی کتابخانه های روستایی استان در این هفته در آئین افتتاح این کتابخانه ها گفت: با بهره برداری  از20 کتابخانه در طی 2 تا 3 سال اخیر، در ردیف سه استان اول کشور در سرانه فضای کتابخانه ای قرار گرفته ایم.

 وی عنوان کرد: در این هفته  ساختمان جدید کتابخانه شهید چمران درق گرمه   نیز به بهره برداری رسید و به امید خدا کتابخانه روستایی عارف بجنوردی قلعه جق هم در یکی دو روز آینده افتتاح خواهد شد.
جهانی تعداد روستاهای دارای کتابخانه در استان را، 30 باب عنوان کرد و افزود:  با این وجود هنوز 670 روستای استان محروم از فضای کتابخانه ای هستند که ساخت  و ایجاد کتابخانه در روستاهای بالای 1500 نفر جمعیت استان ، کمک بسیاری برای ترویج و گسترش کتاب و کتابخوانی می کند.

حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه افزایش فضا های فرهنگی در شهر ها و روستا ها به طور قطع می تواند تأثیر بسزایی در اعتلای فرهنگ مردم داشته باشد، خاطر نشان کرد:: کتابخانه یکی از موثرترین فضاهای فرهنگی در صورت انجام درست کارکردهای آن است.

فرخنده  از  دهیاران، اعضای شورا و مردم  روستا هم خواست در جذب منابع اهدایی کتاب از سوی مردم همت کنند تا اهالی امکان استفاده بهتری از این فضاها را  داشته باشند.

گفتنی است؛ کتابخانه‌های  روستایی خرق و بیدک  با 120 متر زیر بنا از محا اعتبارات استانی و توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تحویل کتابخانه های عمومی استان شد که  پس از تجهیز و تآمین نیروی انسانی همزمان با هفته کتاب افتتاح و به بهره برداری رسید.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]