صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود1398/9/10 يكشنبه قطار افتتاح کتابخانه‌ای به ایستگاه چهارم رسید؛ کتابخانه عمومی عارف بجنوردی در خراسان شمالی به بهره برداری رسید کتابخانه عمومی عارف بجنوردی روستای قلعه جق شهرستان بجنورد در ایستگاه چهارم کتابخانه های افتتاح شده هفته کتاب و کتابخوانی سال 98 خراسان شمالی، به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، پس از   افتتاح  کتابخانه‌های  شهید چمران درق ، ملک الشعرای بهار بیدک و حافظ  خرق،  کتابخانه عمومی  عارف بجنوردی روستای  قلعه جق بخش حصارگرمخان  شهرستان بجنورد با حضور علی محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه های  عمومی استان؛ حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ علی اکبر اعتمادی فر، بخشدار  حصار گرمخان بجنورد، مسئولان شهرستانی، دهیاران و مردم روستا افتتاح شد.

مدیرکل کتابخانه های خراسان شمالی در آیین افتتاح  کتابخانه  شوق  و اشتیاق   زیاد  اهالی روستای قلعه جق بویژه اعضای شورا  برای بهره برداری از این کتابخانه را ستودنی دانست و عنوان کرد: امیدواریم افتتاح این  پایگاه فرهنگی مکان خوبی برای رشد و نمو استعدادهای درخشان و شکوفایی کودکان و نوجوانان روستا باشد.

جهانی با بیان اینکه با افتتاح این کتابخانه، قطار افتتاح کتابخانه‌ای در استان در  ضیافت کتاب و کتابخوانی امسال به ایستگاه چهارم رسید، افزود: برای تکمیل و به بهره برداری رسیدن کتابخانه عمومی عارف بجنوردی روستای قلعه جق ۱ میلیارد و ۳۹۸ میلیون ریال از  محل اعتبارات استانی هزینه شده است که شایسته است از زحمات مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در به سرانجام رسیدن این طرح های کتابخانه ای تقدیر و تشکر کنم.

 حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد  خراسان شمالی  در این مراسم با بیان اینکه  هر قدمی که برای اعتلای فضاهای فرهنگی در روستاها برداشته  شود،  بازهم مستلزم  همت و توجه بیشتر است، خاطر نشان کرد: در مناطق روستایی، کودکان و نوجوانان، امکانات متنوعی برای گذران اوقات فراغت ندارند و گاها کتابخانه های عمومی  تنها محل مراجعه آنان است که  بایست با برگزاری فعالیت های متنوع و جلب مشارکت کودکان در اجرای برنامه ها، عادت به کتابخوانی را در آن ها ایجاد کنیم.

فرخنده تصریح کرد: هفته گذشته نیز کتابخانه های عمومی روستای بیدک از توابع شهرستان بجنورد و روستای خرق از توابع شهرستان فاروج  افتتاح شد که با  ارتباط با سایر نهادهای متولی در روستاها مثل نهضت سوادآموزی و  با استفاده از کتاب و کتابخوانی و راه‌اندازی کتابخانه‌ها در روستاها می‌توان نگاه والدین را درباره کسب سواد کودکان تغییر داد و آگاهی‌بخشی ایجاد کرد.

 علی اکبر اعتمادی فر، بخشدار  و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی حصار گرمخان نیز در  آئین افتتاح  کتابخانه عارف بجنوردی قلعه جق گفت: کتابخانه های روستایی در ترویج آگاهی و توسعه فرهنگی یک روستا نقش بسیار مهمی اایفا می کند و پیوند ناگسستنی با فعالیتهای آموزشی و ترویج مقوله های فرهنگی و تعالی فکر و اندیشه دارد.

وی افزود:  کتابخانه های روستایی با گذر از روزهای محرومیت شدید به وضعیت بهتر رسیده. بویژه در چند سال اخیر با تحول و دگرگونی شگرفی در

 ایجاد و توسعه کتابخانه های روستایی در استان روبرو بوده ایم.  با وجود کتابخانه های عمومی در روستا بذر آگاهی و علاقه به مطالعه را میتوان در وجود کودکان روستا و یک نسل کاشت و از بسیاری از آسیب های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی در جامعه جلوگیری کرد.

گفتنی است؛ کتابخانه عمومی عارف بجنوردی قلعه جق در زمینی به مساحت 400  و زیر بنای 120 متر مربع احداث شده که ساخت آن از سال 88 توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آغاز شد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]