صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود

1398/9/13 چهارشنبه به میزبانی کتابخانه مرکزی بجنورد؛ کارگاه آموزشی آشنایی با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد برگزارشد در راستای تفاهم نامه اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، کارگاه آموزشی آشنایی با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد ویژه کارکنان این اداره کل در محل کتابخانه مرکزی بجنورد برگزارشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان شمالی ، کارگاه آموزشی آشنایی با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد با حضور کتابداران  و اعضا کتابخانه در راستای تفاهم نامه اداره کل کتابخانه های  عمومی خراسان شمالی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در محل کتابخانه مرکزی بجنورد برگزارشد.

مرجان بداغ آبادی ، مسئول کتابخانه عمومی مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد اظهار داشت: این کارگاه که با همکاری  کارشناسان ستاد مبارزه با مواد مخدر استان  و  با حضور و استقبال بیش از 50 نفر از اعضا کتابخانه، کارکنان و کتابداران در محل سالن جلسات این کتابخانه تشکیل شد و  مورد استقبال و توجه اعضا قرار گرفت .

بداغ آبادی افزود: در این کارگاه  علل و عوامل بروز اعتیاد ، شرایط شروع مصرف مواد  مخدر ، عوارض بهداشتی ناشی از مصرف مواد مخدر، بازارهای جهانی و وضعیت عرضه  و مصرف  مواد مخدر در جهان ،علل گرایش افراد به مصرف مواد مخدر ، عوامل محافظت کننده و عوامل خطرساز در زمینه اعتیاد  توسط کارشناس ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان شد . همچنین در پایان شرکت کنندگان در کارگاه با انواع مواد مخدر رایج و صنعتی آشنا شدند .

گفتنی است:آگاهی بخشی به جامعه بخصوص نسل جوان در زمینه مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی امری ضروری است و این آگاهی بخشی به مردم و جوانان برای مقابله با اعتیاد، مهمترین گام در راستای پیشگیری از اعتیاد در جامعه است. در این بین  کتابخانه ها با برگزاری این کارگاه ها  نقش مهمی را در سلامت جامعه  ایفا می کنند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 84