صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1
1397/8/20 يكشنبه همزمان با بیست و ششمین هفته کتاب؛ کتابخانه‌های خراسان شمالی میزبان حال خوش دوستداران کتاب و کتابخوانی هستند مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی گفت: کتابخانه‌های عمومی استان با برگزاری بیش از ۲۳۰ برنامه فرهنگی در هفته کتاب، میزبان دوستداران و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی از تمهیدات و برنامه های هفته کتاب این استان همزمان با آغاز  بیست وششمین دوره آن خبر داد.

علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان  با اشاره به اهمیت برگزاری برنامه‌های هفته کتاب در  جلب توجه عموم مردم به کتابخوانی  گفت: برنامه های بیست و ششمین دوره هفته کتاب خراسان شمالی در سه سطح استان، شهرستان و کتابخانه های عمومی برگزار می شود.

جهانی عنوان کرد: برنامه ریزی هفته کتاب در سطح استان در حوزه اطلاع رسانی، تبلیغات و برنامه های محتوایی در کمیته هفته کتاب استان انجام شده است. بر اساس این برنامه ریزی ها، هفته کتاب امسال به لحاظ جنبه های ترویجی پربار خواهد بود و بیش از ۲۳۰ برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی شهری و روستایی برگزار می شود.

وی تشریح کرد: تشکیل ستاد هفته کتاب در اداره کل و  شهرستان، نواختن زنگ کتاب و کتابخوانی در مدارس و بازدید دانش آموزان و مسئولان از کتابخانه‌های عمومی، دیدار کتابداران بجنورد و همکاران ستادی با نماینده محترم ولی فقیه در استان و استاندار خراسان شمالی، دیدار با ائمه جمعه و سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه در شهرستان‌ها، حضور کتابداران در گلزار شهدا و غبارروبی  و تجدید پیمان با آرمان های شهدا، برگزاری۹۶ نشست کتاب‌خوان کتابخانه ای و مدرسهای، ۴۰ نشست جمع‌خوانی، ۴۸ نشست قصه گویی، ۶ نشست نقد و بررسی کتاب، ۳۵ مسابقه نقاشی، ۶۱ پایگاه جذب کتب اهدایی در کتابخانه‌های عمومی و برگزاری۶ مسابقه کتابخوانی در سطح استان از جمله مهمترین برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی برای دوستداران کتاب است.

جهانی افزود: برپایی ویترین کتاب های پر مخاطب در تمامی کتابخانه های عمومی استان و تهیه رونامه دیواری و کاردستی به مناسبت هفته کتاب از دیگر برنامه‌های جانبی کتابخانه‌های عمومی است. همچنین در ۲۴ آبان، روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، عضویت در کتابخانه ها رایگان خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی از آمادگی برای بهره برداری ۱۰ باب کتابخانه در استان خبر داد و گفت: ۲ باب کتابخانه شهری و ۸ باب کتابخانه روستایی با ۳۲۰۰ متر زیربنا آماده بهره برداری است. با بهره برداری از این کتابخانه‌ها فضای کتابخانه‌ای استان به ۲۰۴۰۵ متر مربع می رسد که نسبت به سال گذشته رشد ۵۷ درصدی خواهد داشت.

گفتنی است، آیین بزرگداشت هفته کتاب و تکریم مقام کتاب، کتابخوانی و کتابدار در خراسان شمالی، سه شنبه ۲۲ آبان‌ماه در سالن آمفی تئاتر کتابخانه عمومی دهخدا برگزار می شود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 342