صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1
1397/8/26 شنبه سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی : جامعه‌ای که اعضای آن کتاب‌خوان باشند در تشخیص‌ها اشتباه نمی‌کنند سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت: جامعه‌ای که اعضای آن آگاه، دانا و کتاب‌خوان باشند پویا و فعال می‌شوند و در تشخیص‌های خود اشتباه نمی‌کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، محمود ثمینی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری استان  ضمن تبریک آغاز هفته کتاب اظهار کرد: با توجه به اینکه توانایی انسان در دانایی او است و پایه دانایی مطالعه است، جراید، مراکز کتاب‌خوانی، مؤسسات فرهنگی، دستگاه‌های متولی، رسانه‌ها و صداوسیما باید تلاش کنند تا مردم را به خواندن کتاب معطوف کنند زیرا جامعه دانا در تشخیص‌هایش اشتباه نمی‌کند.

ثمینی بیان کرد: در کنار تلاش برای افزایش مکان‌های مطالعات و کتاب‌خوانی، باید جمعیت کتاب‌خوان‌ها نیز افزایش داده شود که این امر باید از کودکان شروع شود و در مدارس انجام شود.

وی افزود: در جامعه‌ای که رهبر آن در هر دوره از نمایشگاه‌های کتاب با صبر و حوصله و دقت سعی دارند تمام غرفه‌ها را بازدید کنند و از تألیف‌های جدید مطلع شوند باید ملت آن جامعه با الگو قرار دادن ایشان و تأکید ایشان بر فرهنگ کتاب‌خوانی، در توسعه سرانه مطالعات و کتاب‌خوانی تلاش کنند.

ثمینی با اشاره به اینکه زمینه معطوف کردن مردم به مطالعه ساخت و توسعه مراکز کتابخانه‌ای و مطالعاتی است تأکید کرد: امروز باید برای ناشنوایان، نابینایان، جوانان و نوجوانان و تمام اقشار جامعه شرایطی وجود داشته باشد که در هر زمانی که اراده می‌کنند بتوانند به مراکز مطالعاتی و کتاب‌خوانی مراجعه و به آسانی از امکانات آن بهره‌مند شوند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: با وجود آسان شدن راه‌های ارتباطی و توسعه شبکه‌های اینترنتی، باید توجه داشت که هیچ موردی مثل کتاب مرجع نمی‌شود بنابراین باید درزمینۀ منابع علمی و اطلاعاتی، تجهیزات و امکانات ما به گونه‌ای فراهم باشد تا هر فردی به راحتی بتواند هر مطلبی که نیاز دارد را در اختیار بگیرد.

فرماندار بجنورد ادامه داد: با وجود آمار مطلوب درزمینۀ سرانه کتابخانه‌ها و کتاب‌خوانی این آمارها نسبت به میانگین جمعیت استان کافی نیست بنابراین باید تلاش برای توسعه این فضا افزایش داده شود تا هر خانواده‌ای مطالعه کتاب را در سبد فرهنگی خود داشته باشد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 338