صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1

2

3

4

5
1397/8/28 دوشنبه همراه با اجرای برنامه‌های متعدد فرهنگی در هفته کتاب؛ حال خوش خواندن در کتابخانه مرکزی بجنورد جریان دارد سرپرست کتابخانه عمومی آیت الله مهمان نوازگفت: کتابداران کتابخانه مرکزی بجنورد با اجرای برنامه های خلاقانه و متنوع فرهنگی میزبان علاقه مندان و اعضا در هفته کتاب هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی : مرجان بداغ آبادی، سرپرست  کتابخانه عمومی مرکزی بجنورد  (آیت الله مهمان نواز)گفت: حال خوش خواندن با برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی با حضور پرشور علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی  توسط کتابداران این کتابخانه جریان دارد.

بداغ آبادی گفت: بیش از 1000 نفر از نوگلان مهد کودک ها، دانش آموزان مدارس و دانشجویان در هفته کتاب و کتابخوانی از کتابخانه عمومی مرکزی بازدید به عمل آوردند و با بخش های مختلف  کتابخانه از جمله بخش کودک، نابینایان و بخش امانت آشنا شدند.دانش آموزان  و بازدیدکنندگان با اهدا کتاب و کاردستی هایی  با موضوع کتاب  علاقه مندی خودرا به کتابخانه نشان دادند.

وی افزود: به مناسبت هفته کتاب، 4 نشست کتاب‌خوان در گروه‌های مختلف بزرگسالان، نوجوانان، کودکان و مدرسه ای برگزار شد که در این نشست ها  اعضا تجربه ی مطالعاتی خود را به اشتراک گذاشته و به معرفی کتاب و گفتگو پیرامون حال خوش خواندن  و لذت کتابخوانی پرداختند و نیز جلسات مطالعاتی جمع‌خوانی کتاب  با حضور مادران و بانوان خانه دار در کتابخانه مرکزی آیت الله مهمان نواز برگزار شد.

 سرپرست  کتابخانه  مرکزی بجنورد عنوان کرد:  بخش کودک این کتابخانه با برنامه های ویژه ازجمله نشست قصه گویی ، کارگاه خلاقیت ساخت کاردستی با برگ و اوریگامی، مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی و... پذیرای کودکان و خردسالان است.

بداغ‌آبادی اشاره کرد:  نمایش توانمندیهای اعضا روشندل ،  قصه گویی توسط کتابدار روشندل برای دانش آموزان این بخش، اجرای تئاتر با مشارکت کودکان روشندل  و طرح خلاقانه درخت دانایی که در مورد فوائد خواندن کتاب به زبان بریل و نوشتاری تهیه شداز جمله برنامه‌های بخش نابینایان و کم بینایان کتابخانه بود.

وی اضافه کرد: همچنین همایش سواد رسانه ای (مطبوعات)  با همکاری کتابخانه  علامه دهخدا  و کتابخانه مرکزی بجنورد در محل آمفی تئاتر کتابخانه عمومی دهخدا به مناسبت هفته کتاب وکتابخوانی  برگزارشد که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

گفتنی است؛  از ابتدای شروع هفته کتاب در راستای ترویج فرهنگ مطالعه،  نمایشگاهی  از کتابها با موضوعات مختلف در محل نمایشگاه دائمی این کتابخانه برگزار شد که موررد توجه و بازدید مراجعین قرار گرفت و در روز 24و 26 آبان ماه با اعلام عضویت رایگان از سوی نهاد کتابخانه ها تعداد زیادی از علاقه مندان به عضویت کتابخانه مرکزی درآمدند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 483