صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1
1397/8/29 سه‌شنبه طی یادداشتی صادرشد؛ پیام سرپرست استانداری خراسان شمالی به مناسبت هفته کتاب مجید پورعیسی، سرپرست استانداری خراسان شمالی به مناسبت هفته کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی و تکریم مقام کتابدار پیامی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، مجید پور عیسی، سرپرست استانداری خراسان شمالی به مناسبت بیست و ششمین دوره گرامیداشت هفته کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی و تکریم مقام کتابدار پیامی صادر کرد که  متن پیام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
تولید و مصرف کالاهای فرهنگی به ویژه کتاب، یکی از شاخص های مهم سنجش سطح توسعه یافتگی اجتماعی و اقتصادی جوامع و ارزیابی اوضاع جاری کشورها محسوب می شود. از این منظر، به هر میزان که در این حوزه سرمایه گذاری انجام شود، چندین برابر ارزش افزوده برای توسعه همه جانبه آن جامعه به همراه خواهد داشت.
هفته کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی و  تکریم مقام کتابدار فرصتی فراهم آورده تا شرایط موجود و فاصله آن با وضع مطلوب را بسنجیم و برای رسیدن به شرایط مطلوب، تدابیر و تمهیدات لازم را فراهم آوریم. ارتقای سرانه مطالعه مفید و افزایش مخاطبان کتب و دیگر منابع مطالعاتی جزو اهداف توسعه ای محسوب می شود و دولت تدبیر و امید نیز تلاش داشته با افزایش شمار کتابخانه های روستایی و شهری و کمک به تسهیل چاپ و نشر کتاب و تولید محصولات فرهنگی در این راستا گام های ارزنده ای برداشته است.
این ایام را به کتابداران پرتلاش، اهالی فرهنگ و عموم هم استانی ها تبریک و تهنیت می گویم. امید آن که به سهم خود بتوانیم در راه ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه کتابخانه‌ها و دیگر اماکن فرهنگی قدم های بیشتری برداریم.
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 348