صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
2

3

4

1
1397/10/2 يكشنبه شعار شب یلدا را با کتاب روشن کنیم در کتابخانه مرکزی بجنورد کتابداران و اعضا کتابخانه مرکزی بجنورد با پیامشب یلدا را با کتاب روشن کنیم به استقبال بلندترین شب سال رفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، مریم رضاقلی زاده، کتابدار کتابخانه مرکزی بجنورد(آیت الله مهمان نواز) گفت:کتابداران و اعضا کتابخانه مرکزی بجنورد با شعار "شب یلدا را با کتاب روشن کنیم" به استقبال بلندترین شب سال رفتند .

رضاقلی زاده گفت: ایرانیان نزدیک به چند هزار سال است که شب یلدا آخرین شب پاییز را که درازترین و تاریکترین شب در طول سال است تا سپیده دم بیدار می مانند و در کنار یکدیگر و بخصوص در جمع بزرگان خانواده خود را سرگرم می دارند تا اندوه غیبت خورشید و تاریکی و سردی روحیه ی آنان را تضعیف نکند. در محفلی دوستانه در کنار یکدیگر به حافظ خوانی می پردازند.

وی گفت:به پاس گرامیداشت این آداب و رسوم کهن ،نوجوانان کتابخانه در نشست حافظ خوانی شرکت کردند و در کنار بزرگان اهل کتاب و دوست داران شعر ،ساعاتی خوش را سپری نمودند و چندین شعر از دیوان حافظ را خواندند و در پایان در کنار میز شب یلدا کتابخانه که با پیام های " شب یلدا را با کتاب روشن کنیم"و "یلدای امسال به جای پرسیدن رمز مودم ،احوال یکدیگر را بپرسیم" در فضای سالن ورودی کتابخانه چیده شده بود جلسه را به پایان رساندند.
بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 404