اخبار برگزیده

1397/11/8 دوشنبه با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی انجام می شود؛ تلاش کتابدار بخش نابینایان کتابخانه مرکزی بجنورد درجذب اعضای نابینا مسئول کتابخانه عمومی مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد گفت: کتابدار بخش نابینایان با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی رونق زیادی به این بخش داده است و اعضای زیادی جذب شده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی   خراسان شمالی : مرجان بداغ آبادی، مسئول کتابخانه عمومی آیت الله مهمان نواز گفت :  کتابدار بخش نابینایان و اعضا فعال این بخش در جهت رفع مشکلات تحصیلی اعضا کودک این بخش همت گماردند.

 بداغ آبادی گفت :کمک به آموزش ریاضی  و قرآن و روخوانی بریل در پایه ابتدایی بصورت مداوم تا پایان سال تحصیلی جزو فعالیت های مهم و ویژه این بخش است که مورد استقبال خانواده این عزیزان قرار گرفته است .

بداغ آبادی افزود : از دیگر برنامه هایی که مورد استقبال فراوان قرار گرفته است قصه گویی به شیوه نمایشی است که توسط علی حاجی آبادی، کتابدار نابینا و اعضا فعال  بخش نابینایان؛ اعظم سیدی، شهربانو شرافتی و زهرا رستگار نیا  در بخش کودکان  هر هفته اجرا می شود.

گفتنی است؛ آموزش شطرنج ، و کلاسهای آموزش کامپیوتر به اعضا نابینا از دیگر فعالیتهای فوق برنامه این بخش می باشد  که هر کدام با هدف خاصی در جهت افزایش حواس و توانمندیهای این عزیزان در کتابخانه برگزار می شود.