صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1398/7/2 سه‌شنبه با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گرمه برگزارشد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گرمه با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، فرماندار گرمه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و دیگر اعضای انجمن برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گرمه با حضور علی‌محمد جهانی ،   مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ علیرضا گل‎حسنی، فرماندار شهرستان گرمه؛ مسعود بهشتی،  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و دیگر اعضای انجمن  در محل فرمانداری گرمه برگزارشد.

 علی محمد جهانی با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در اعتلای فرهنگ عمومی جامعه، برگزاری جلسات انجمن کتابخانه های عمومی را گامی بلند در راستای اهداف فرهنگی شهرستان عنوان کرد.

جهانی توجه به مقوله های فرهنگی از جمله کتاب و کتابخوانی و سوق دادن این عمل در بین آحاد جامعه را  مهمترین اولویت  اعضای انجمن دانست و
بر ضرورت نیاز سنجی و ایجاد بستر های مناسب برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در بین اقشار مختلف خانواده ها و محیط های دانش آموزی و دانشگاهی برای توسعه شهرستان تأکیدکرد.

وی افزود:شهرستان گرمه با توجه به جمعیت مردم کتابخوانی دارد و جزو شهرستان های برتر از نظر شاخص های عضویت و امانت است ولی این کافی نیست و باید روستاهای این شهرستان فعالتر شده و حضور چشمگیری در جشنواره عشایر و روستاهای دوستدار کتاب استان که در آبانماه امسال برگزار می شود داشته باشند.

علیرضا گل حسنی، فرماندار گرمه نیز در این جلسه گفت: تاثیر عادت به مطالعه در خانواده ها شکل می گیرد و والدین در جهت افزایش علاقه و اشتیاق فرزندان به مطالعه دارای نقش اساسی هستند.

گل حسنی به منظور بهره مندی همگانی از کتاب خواستار افزایش منابع کتابخانه برای تمام مردم و مخصوصا سوادآموزان شد و خاطرنشان کرد: نقد کتاب و گنجاندن ساعت مطالعه برای دانش آموزان و راه اندازی ایستگاه های مطالعه از طرح های خوب و قابل پیگیری است و  در حوزه کتاب و کتابخوانی باید به سمت کیفی سازی حرکت کنیم تا بیش از پیش  مسیر رشد و توسعه فرهنگ کتابخوانی هموار شود.

آمادگی روستای دشت برای شرکت در نخستین جشنواره عشایر و روستاهای دوستدار کتاب استان، افتتاح کتابخانه تازه ساخت درق در هفته کتاب امسال و  نصب شعارها  و نوشته های با مضمون اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی در بیلبردهای تبلیغاتی سطح شهر  توسط شهرداری گرمه  از جمله مصوبات این جلسه بود.

گفتنی است؛ پس از اتمام جلسه انجمن مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به همراه فرماندار شهرستان گرمه از کتابخانه تازه ساخت شهید چمران درق جهت اطلاع از روند آماده سازی این کتابخانه برای افتتاح رسمی در هفته کتاب بازدید کردند.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]