صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1398/3/27 دوشنبه از صبح فردا آغاز می شود؛ رقابت 3 کتابدار خراسان شمالی در نخستین جشنواره ملی قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور 3 کتابدار خراسان شمالی از صبح فردا رقابت خود را در نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به همراه 53 کتابدار دیگر در مرحله ملی جشنواره به مدت دو روز به میزبانی استان مازندران آغاز خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گفت:  با توجه به اهمیت و نقش موثر قصه‌گویی در انتقال مفاهیم آموزشی و تربیتی به کودکان و نوجوانان و به منظور توسعه و ترویج این واسطه فرهنگی اصیل و همچنین ضرورت آموزش و تقویت مهارت‌های قصه‌گویی در میان کتابداران کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور، نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با انتشار فراخوانی در آذر ماه سال ۱۳۹۷ آغاز به کار کرد.

 جهانی عنوان کرد: بر اساس فراخوان منتشر شده استان‌های مختلف کشور در یک تقسیم‌بندی هشتگانه با محوریت هشت استان گیلان، تهران، مرکزی، همدان، فارس، آذربایجان غربی، خوزستان و خراسان رضوی، اقدام به دعوت از کتابداران علاقه‌مند برای شرکت در این رقابت کردند. مهلت اولیه شرکت در جشنواره قصه‌گویی نهاد نیز تا ۲۰ آذر ماه سال ۹۷مقرر شده بود که با توجه به استقبال شرکت‌کنندگان، ادامه روند ثبت نام تا ۸ دی ماه تمدید شد که در مجموع یک‌هزار و ۵۵۶ کتابدار موفق به ثبت نام و ارسال اجرا و قصه‌گویی خود به دبیرخانه این جشنواره شدند.

وی افزود:داوری اولیه این آثار توسط ۸ نفر از کتابداران با تجربه در حوزه قصه‌گویی از استان‌های اصفهان، البرز، فارس، مازندران، همدان، خوزستان، کرمان و یزد صورت پذیرفت و افراد منتخب  به میزبانی  مناطق هشت‌گانه این جشنواره از ۲۵ دی ماه تا ۱۳ اسفند ماه سال ۱۳۹۷ به رقابت پرداختند که در نهایت ۵۶ کتابدار در سطح منطقه ای برگزیده و بخش ملی راه یافتند.

 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی خاطرنشان کرد:  تکتم اربابی، کتابدار کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) گرمه؛ ضحی ایزانلو، کتابدار کتابخانه  عمومی مرکزی آیت الله مهمان نواز بجنورد و رقیه دستان، مسئول کتابخانه روستایی وحدت دوین شیروان  کتابداران برتر استان در بخش منطقه‌ای این جشنواره بودند که از فردا رقابت خود را برای کسب عنوان کشوری با 53 کتابدار دیگر آغاز خواهند کرد.
 

لازم به ذکر است نخستین جشنواره ملی قصه گوئی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از ۲۸ لغایت ۳۰ خرداد ماه به میزبانی استان مازندران برگزار خواهد شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 85