صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1398/3/2 پنجشنبه امام جمعه فاروج: جشنواره کتابخوانی رضوی به ترویج فرهنگ کتابخوانی کمک می کند امام جمعه فاروج گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی باعث ترویج فرهنگ کتابخوانی و نهادینه کردن سیره رضوی و معرفی ابعاد شخصیت امام هشتم می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی، حجت الاسلام و المسلمین نائب علی نوروزی،  امام جمعه فاروج گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی باعث ترویج فرهنگ کتابخوانی  و نهادینه کردن سیره رضوی و معرفی ابعاد شخصیت  امام هشتم می شود.

نوروزی با اشاره به اینکه در کنار فرهنگ کتابخوانی،  درست مطالعه کردن و کتاب خوب خواندن  باید مورد توجه قرار گیرد بیان داشت:  فعالان عرصه  تولیدکتاب  و نشر و مطالعه به  کیفیت کتاب ها هم توجه کنند که کتاب در زندگی ما تاثیر زیادی دارد .

وی افزود: در بین کتاب ها، سیره اهل بیت و پیشوایان دینی و سبک زندگی رضوی مورد اهتمام ویژه قرار گیرد و برنامه هایی همچون   جشنواره کتابخوانی رضوی باعث ترویج فرهنگ کتابخوانی  و نهادینه کردن سیره رضوی و معرفی ابعاد شخصیت  امام هشتم می شود.

امام جمعه فاروج با تاکید براینکه در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و فرهنگ کتابخوانی هرکاری از دست هر فردی برمی آید باید انجام دهد، افزود: نخستین  نشست  شورای فرهنگ عمومی شهرستان که به زودی برگزار می شود با موضوع ترویج کتابخوانی، ارائه راهکارهای افزایش مراجعه جوانان به کتاب و سرانه مطالعه برنامه ریزی شده است.

 رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان  افزود: فاروج با توجه  به بافت سنتی و فرهنگی که دارد ظرفیت بسیار خوبی برای اجرایی کردن جشنواره  کتابخوانی رضوی را دارد و در صورت لزوم  ان شا الله از مسئولان  فرهنگی شهرستان و بویژه اداره کتابخانه ها و فرهنگ و ارشاد و تبلیغات اسلامی و کانون های فرهنگی هنری مساجد و پایگاه های مقاومت بسیج برای برگزاری جلسه  و هماهنگی بهتر اجرایی شدن جشنواره دعوت به عمل خواهد آمد.

وی در پایان بر در دسترس بودن کتاب برای نسل جوان تاکید کرد و بیان داشت: با توجه به این که قیمت کاغذ و به تبع آن کتاب در کشور رو به افزایش  است  این نگرانی وجود دارد که برای کودکان  ونوجوانان تهیه این کتاب ها مشکل باشد  پس با تامین منابع جشنواره از کاهش رونق بهره مندی علاقمندان می توان جلوگیری کرد.

 

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]