صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1398/5/1 سه‌شنبه در راستای توسعه و اعتلای فضای کتابخانه‌های خراسان شمالی انجام شد؛ بازدید مدیرکل عمرانی نهاد از کتابخانه‌های عمومی بجنورد هادی امیری، مدیرکل امور عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سفر به استان خراسان شمالی ضمن بازدید از کتابخانه های نهادی و مشارکتی و گلستان شهر بجنورد با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و مسئولین شهرداری بجنورد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، هادی امیری، مدیرکل امور عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به همراه علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ محسن امیری، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بجنورد و دیگر  مسئولین و کارشناسان ستادی از کتابخانه های  عمومی بجنورد روز گذشته، ۳۱ تیرماه بازدید کرد.

هادی امیری در این بازدیدها با حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و ابراهیم امانی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بجنورد و  دیگر مسئولین و کارشناسان شهرداری بجنورد  در راستای  توسعه فضای کتابخانه‌ای و ا عتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان دیدار  و گفتگو کرد.

امیری در این بازدید عنوان کرد: نهاد کتابخانه‌ها به عنوان یک دستگاه فرهنگی در رویکرد جدید خود به شاداب سازی و بحث استحکام بنا اهمیت میدهد و تکمیل پروژه های نیمه تمام و راه اندازی کتابخانه در تمامی شهرهایی فاقد کتابخانه از اولویت های نهاد است.

مدیرکل امور عمرانی نهاد خاطرنشان کرد: لزوم توجه به توسعه فضاهای کتابخانه‌ای همواره یکی از اولویت‌های اصلی نهاد در حوزه عمرانی بوده است.  امروز بیشتر از هر زمانی نیاز به همکاری  و مشارکت در یاری‌رسانی برای تکمیل و تجهیز کتابخانه‌های عمومی وجود دارد؛ چراکه مردم تشنه مطالعه‌اند و سرانه فضای فیزیکی پاسخگوی نیاز واقعی آن‌ها نیست.

وی افزود: بهسازی فضای کتابخانه‌های عمومی را نیز باید یکی دیگر از توجهات و اقدامات نهاد کتابخانه‌های های عمومی کشور در حوزه عمرانی دانست. اگر  مکان کتابخانه‌ها مطابق با  استانداردهای مورد نظر نهاد باشد و  شاداب‌سازی فضای کتابخانه‌ها در دستور کار قرار گیرد، شاهد رشد حضور مردم و به ویژه جوانان در کتابخانه خواهیم بود.

امیری در پایان از حمایتهای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شهرداری، مجموعه اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد و دیگر مسئولینی که همکاری و تعامل را با کتابخانه‌ها داشته اند تقدیر کرد.

علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان شاداب‌سازی کتابخانه‌ها را بر پایه ۲ وجه آموزش و اختصاص بودجه مناسب، ممکن دانست و افزود: شاداب‌سازی کتابخانه‌ها علاوه بر اقدامات فیزیکی و عمرانی و همچنین اختصاص بودجه برای این امر، نیازمند آموزش درست و اصولی به کارکنان و کتابداران است که این موضوع در دستور کار اداره کل کتابخانه‌های عمومی قرار گرفته و همکاران کتابدار در دوره‌های مختلف آموزشی در این بخش شرکت کرده‌اند.

حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز با اشاره به اینکه خراسان شمالی در شاخص‌های «تعداد کتابخانه به نسبت جمعیت» و «متراژ فضای کتابخانه‌ای»   جایگاه خوبی در کشور دارد، تأکید کرد:  کتابخانه‌های عمومی  امام رضا(ع)   و الزهرا(س)  بجنورد و همچنین  ساختمان اداره کل  استیجاری می باشد که می شود با رایزنی و تعامل فضای استاندارد  و مناسبی را برای آنها اختصاص داد.

ابراهیم امانی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بجنورد نیز  در این دیدار تأکید کرد: با واگذاری ساختمان کتابخانه گلستان شهر به نهاد کتابخانه‌های عمومی و راه اندازی  کتابخانه در این شهر با توجه به موقعیت مکانی و نیز جمعیت این شهرک  می توان گام بسیار ارزنده و محکم در راستای اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی برای شهر بجنورد و استان گنجینه فرهنگ ها برداشت.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]