صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
صفحه اصلي
اخبار برگزیده
ارتباط با مدیر کل
اعلانات
بازديدها
پوسترهای کتاب خوان مجازی
تازه‌ها و دل‌نوشته‌ها
تصوير ها
تیتر اخبار
جستجو
خبرهای روز
زمان
کتاب در آینه رسانه ها
گزارش تصویری
لینک سامانه های اداره کل
متون عمومي
مناسبت‌ها
منو
وب سایت ها
ورود
1398/3/4 شنبه با محوریت بررسی روند نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی ؛ جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فاروج برگزارشد با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و با محوریت برنامه ریزی نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فاروج برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی،با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و با محوریت برنامه ریزی نهمین دوره  جشنواره کتابخوانی رضوی جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فاروج برگزارشد.
علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه های خراسان شمالی در ابتدای این جلسه  گفت: سال گذشته در برگزاری جشنواره رضوی کتابخوانی شهرستان فاروج در شمار شهرستان های برتر کشور به تناسب جمعیت در تعداد شرکت کننده در این رقابت بود.

 جهانی  بیان کرد: شهرستان  فاروج در شاخص های کتابخانه ای نیز  در ردیف برترین هاست به طوریکه در شاخص اعضا و امانت از میانگین استاندار کشور بالاتر است.

وی با تأکید برمشارکت دستگاه های شهرستان برای هرچه بهتر برگزار شدن  این جشنواره افزود: نهمین دوره جشنواره کتابخوانی  رضوی در حال  برگزاری است که هر سال بر پویایی و تنوع آن افزوده می شود .

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی با اشاره به تعطیلی چند کتابخانه در استان به دلیل نداشتن فضای مناسب افزود: رویکرد بر حفظ فعالیت کتابخانه هاست و امیدواریم کتابخانه تیتکانلو هم به زودی تعین تکلیف شود.

جهانی گفت: برای سرعت بخشی به روند شروع ساخت کتابخانه تیتکانلو، تا پایان ماه رمضان مناقصه آن برگزار می شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان فاروج نیز در این جلسه گفت: طرح های کتابخوانی باید از مقاطع ابتدایی آغاز شود  تا با چشیدن حلاوت کتابخوانی، این روحیه در سال های بعدی استمرار یابد.

مسعود صادق با قدردانی ازاجرای طرح بلند خوانی از سوی کتابخانه های شهرستان با مشارکت آموزش و پرورش افزود: تلاش شود این طرح از مهرماه  به صورت کامل تر در سطح وسیع تر عملیاتی شود.

وی با اذعان به اینکه در تخصیص اعتبارات هم حوزه فرهنگ مظلوم واقع شده و در حدود 10 درصد رقم تخصیص ها بوده افزود: تلاش می کنیم در اعتبارات امسال رقم بیشتری برای ساخت کتابخانه تیتکانلو پیش بینی کنیم .

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فاروج با اشاره به رتبه برتر شهرستان در جلب مشارکت اعضا برای جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: این جشنواره فرصتی برای انس بیشتر با کتاب بویژه سیره رضوی است.

در این نشست، واگذاری ساختمان اداره ورزش در تیتکانلو به اداره کتابخانه های شهرستان برای استفاده موقت از این فضا تا زمان ساخت کتابخانه تیتکانلو و پیگیری ادراه کل کتابخانه ها برای دریافت تاییدیه  این فضا از نهاد کتابخانه ها، امضای تفاهم نامه همکاری با دستگاه ها برای جشنواره رضوی،  حضور مسئولان در زمان اجرای طرح بلند خوانی در یکی از مدارس شهرستان در مهرماه مصوب شد.

نسخه قابل چاپ
بيشتر
 [PageVisit]