فهرست

تازه‌ترين اخبار

بمناسبت بزرگداشت روز سعدی شیرین سخن؛

محفل ادبی سخن خراسان شمالی میزبان «نهضت خوانش آثار سعدی» شد

بمناسبت بزرگداشت روز سعدی، محفل ادبی سخن خراسان شمالی میزبان جمعی از شاعران،نویسندگان و اساتید برجسته کشور و استان و خوانش اثار سرو شیراز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی،  با توجه به تأکید رهبر فرزانه انقلاب در ضرورت پرداختن به آموزه‌های اجتماعی و تربیت اخلاقی، و توجه به آثار سعدی؛ و عزم نهاد با دستور کار قرار دادن خوانش آثار سعدی در محافل ادبی، محفل ادبی سخن استان میزبان  جمعی از شاعران،نویسندگان و اساتید برجسته کشور و خوانش اثار سرو شیراز شد.
  این نشست شب پنجشنبه، 2 اردیبهشت ماه  در فضای اسکای روم  و با حضور مجازی  اساتید برجسته کشور  رضا اسماعیلی، عضو شورای شعرکشور از استان  تهران؛  استاد اسفندیاری از استان فارس؛استاد حشمتی از استان خراسان رضوی؛ ولی الله کلامی از استان زنجان؛ رضا مختاری از استان مرکزی؛استاد فریدونی از استان کردستان؛سرکار خانم آریانیک از استان همدان؛ مجید آخته از استان خراسان رضوی و  مرجانی از بجنورد درمحل کتابخانه عمومی  مرکزی آیت الله مهمان نواز برگزارشد.
 در این نشست رسول فخر قاسمی، دبیر انجمن ادبی سخن و مجری برنامه و  همچنین شاعران و اساتید فن ادبیات پارسی استان  آقایان  معروف، ارجمند نیا و جلیلی نیز حضور داشتند.
  گفتنی است؛ طلیعه خوانش آثار سعدی، همزمان با اول اردیبهشت ماه  روز بزرگداشت این شاعر و نویسنده پارسی‌گوی ایرانی در محفل ادبی «قند پارسی» استان فارس آغاز شد و «نهضت خوانش آثار سعدی»  در قالب نشست‌های ادبی چون «استاد سخن کیست» ویژه کودک و نوجوان، «طنز در آثار سعدی»، «حکایت‌خوانی و نقّالی کودک و نوجوان» با محوریت آثار سعدی، «بررسی سادگی زبان در شعر فارسی»، «بررسی منظومه فکری سعدی در غزلیات و بوستان» و ...در دیگر استان های کشور ادامه دارد.


 
عكس های مرتبط :